Klawisze dostępu

  H - Strona główna
  A - Aktualności
  O - Informacje podstawowe
  Z - Kadra
  B - BIP
  C - Pomoc osobom niepełnosprawnym
  K - Kontakt
  P - Projekty UE
  G - Galeria
  W - Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
  D - Deklaracja dostępności
  Korzystanie z klawiszy dostępu w zależności od używanej przeglądarki:
  ALT + klawisz dostępu - Internet Explorer i Chrome
  ALT + Shift + klawisz dostępu - Firefox
  Shift + ESC - Opera (otwiera menu)
  CTRL + klawisz dostępu - Konqueror, Camino
  Opt + klawisz dostępu - Skrót dla komputerów Mac w przeglądarkach: Firefox 14.0.1 i wyższe, Safari 4 i wyższe, Chrome
 • Skróty
  klawiaturowe
 • Czcionka
 • Kontrast
epuap

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - dziękujemy...

Piknik-rodzinny-Dzień-Rodzicielstwa-Zastępczego

W dniu 30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, który został ustanowiony przez Sejm w 2006 roku w celu poprawy losu dzieci odrzuconych i osieroconych. Pełnienie funkcji rodziny zastępczej to wiele dni radości, dumy i wzruszeń, ale również trud i znój dnia codziennego. Dlatego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonuje Zespół do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej, którego zadaniem jest wspieranie rodzin zastępczych z terenu powiatu piotrkowskiego. Koordynatorzy wraz z psychologami wspierają rodziny zastępcze, udzielają im pomocy, motywują i starają się rozwiązywać problemowe sytuacje. Rodziny zastępcze otrzymują również świadczenia finansowe.
Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego są dobrą okazją do podkreślenia konieczności wspierania tej pięknej idei. Zapotrzebowanie na rodziny zastępcze ciągle wzrasta, niestety wciąż jest zbyt mało kandydatów do pełnienia tej ważnej funkcji.
Wszystkie osoby zainteresowane tematem rodzicielstwa zastępczego zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Dąbrowskiego 12, gdzie pracownicy Zespołu do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej chętnie przekażą wszelkie informacje na ten temat.
powrót