epuap

Warsztaty kreatywnego tworzenia kartek świątecznych

Boże Narodzenie to radosny czas, w którym wszyscy składają sobie życzenia świąteczne. Ale nie wszystkim bliskim czy rodzinie możemy złożyć życzenia osobiście. Wydawałoby się, że czasy nowinek elektronicznych zmieniły na dobre formę składania życzeń. Okazuje się jednak, że ludzie chętnie wracają do sprawdzonych i eleganckich form, takich jak kartki świąteczne.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim 10 grudnia przeprowadziło w swojej siedzibie warsztaty własnoręcznego robienia kartek świątecznych dla dzieci z rodzin zastępczych
z terenu powiatu piotrkowskiego. Dzieci i ich opiekunowie podczas warsztatów zapoznali się z różnymi technikami plastycznymi, materiałami, które można do tego celu wykorzystać i z ochotą przystąpili do pracy. Tak powstały przepiękne oryginalne kartki świąteczne, które rodziny będą mogły wysłać swoim bliskim. Kartki będą miłą niespodzianką i ozdobą, która postawiona koło choinki, przez długi czas przypominać będzie o tych, którzy ją wysłali.
Warsztaty były też okazją do wspólnego spędzenia przedświątecznego czasu, wszyscy świetnie się razem bawili. Jednocześnie zainspirowali się do dalszej wspólnej pracy w domu.
powrót