Klawisze dostępu

  H - Strona główna
  A - Aktualności
  O - Informacje podstawowe
  Z - Kadra
  B - BIP
  C - Pomoc osobom niepełnosprawnym
  K - Kontakt
  P - Projekty UE
  G - Galeria
  W - Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
  D - Deklaracja dostępności
  Korzystanie z klawiszy dostępu w zależności od używanej przeglądarki:
  ALT + klawisz dostępu - Internet Explorer i Chrome
  ALT + Shift + klawisz dostępu - Firefox
  Shift + ESC - Opera (otwiera menu)
  CTRL + klawisz dostępu - Konqueror, Camino
  Opt + klawisz dostępu - Skrót dla komputerów Mac w przeglądarkach: Firefox 14.0.1 i wyższe, Safari 4 i wyższe, Chrome
 • Skróty
  klawiaturowe
 • Czcionka
 • Kontrast
epuap

Ważne informacje dotyczące świadczenia wspierającego

as
Wszelkie informacje na temat uzyskania świadczenia wspierającego możecie Państwo uzyskać  w Wojewódzkim Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Łodzi przy ulicy Leczniczej 6 lub dzwoniąc pod numer :

42 664 20 48
42 664 20 47
42 664 19 23
Informacje można uzyskać również na stronie internetowej Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Łodzi, na której znajdują się niezbędne dokumenty wymagane do złożenia wniosku.

Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności informuje, że:
• dokumenty można składać osobiście, listownie (na adres Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności ul. Lecznicza 6, 93-173 Łódź) lub drogą elektroniczną przez stronę EMPATIA www.wnioski.mpips.gov.pl/ewnioski pod warunkiem posiadania profilu zaufanego. Przesłanie dokumentów zwykłym mailem nie ma skutku prawnego !!!
• osobiste składanie wniosków o ustalenie poziomu wsparcia dla świadczenia wspierającego dla osoby z niepełnosprawnością jest możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 13:00

Czym jest ŚWIADCZENIE WSPIERAJĄCE

Na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. z 2023 roku poz. 1429) zostało wprowadzone nowe świadczenie skierowane bezpośrednio do pełnoletnich osób z niepełnosprawnością, którego celem będzie częściowe pokrycie wydatków związanych zaspokojeniem szczególnych potrzeb życiowych tych osób.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło infolinię dedykowaną nowemu świadczeniu wspierającemu dla osób z niepełnosprawnościami.

Pod numerem telefonu 22 245 61 00 osoby zainteresowane mogą uzyskać informację od poniedziału do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00


 

powrót