Klawisze dostępu

    H - Strona główna
    A - Aktualności
    O - Informacje podstawowe
    Z - Kadra
    B - BIP
    C - Pomoc osobom niepełnosprawnym
    K - Kontakt
    P - Projekty UE
    G - Galeria
    W - Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
    D - Deklaracja dostępności
    Korzystanie z klawiszy dostępu w zależności od używanej przeglądarki:
    ALT + klawisz dostępu - Internet Explorer i Chrome
    ALT + Shift + klawisz dostępu - Firefox
    Shift + ESC - Opera (otwiera menu)
    CTRL + klawisz dostępu - Konqueror, Camino
    Opt + klawisz dostępu - Skrót dla komputerów Mac w przeglądarkach: Firefox 14.0.1 i wyższe, Safari 4 i wyższe, Chrome
  • Skróty
    klawiaturowe
  • Czcionka
  • Kontrast
epuap

Szkolenie „Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie”

nowelizacja-ustawy-o-przeciwdz-1682320122










W ubiegły poniedziałek 6 czerwca w sali kolumnowej Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się bezpłatne szkolenie „Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie” zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
Szkolenie skierowane było do pracowników ośrodków pomocy społecznej, członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych i zespołów interdyscyplinarnych oraz pedagogów szkolnych, funkcjonariuszy Policji i kuratorów sądowych z terenu powiatu piotrkowskiego. Zainteresowanie udziałem było ogromne, w szkoleniu uczestniczyło 70 osób.
Prelegentem spotkania była Pani Renata Durda – certyfikowany superwizor i specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, redaktor naczelna dwumiesięcznika "Niebieska Linia", autorka wielu publikacji z zakresu tworzenia interdyscyplinarnych rozwiązań na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy w rodzinie. Podczas szkolenia zaprezentowała prawne i praktyczne aspekty funkcjonowania zespołów interdyscyplinarnych i grup diagnostyczno – pomocowych, konsekwencje nowelizacji ustawy w kontekście do aktualnie obowiązujących gminnych aktów prawnych: Gminnych Programów Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz programów korekcyjno–edukacyjnych i psychologiczno – terapeutycznych dla sprawców przemocy domowej. Uczestnicy szkolenia zadawali wiele pytań związanych z ich codzienną pracą z ofiarami i sprawcami przemocy.
powrót